MENU
 
O nas
Aktualności
Suczki
Wystawy
O jamnikach
Porady
Sprzedaż szczeniąt
Zapowiedzi miotów
Mioty
Kontakt
Linki
Licznik
Dziś26
W miesiącu798
Wszystkie191013
Porady

PRZYKAZANIA DLA ODPOWIEDZIALNEGO WŁAŚCICIELA PSA    1. Pamiętaj , że pies którego kupisz będzie członkiem     Twojej rodziny przez kilkanaście lat.

    2. Przed kupnem psa dobrze się zastanów, ile czasu     będziesz mógł mu poświęcić. Każde rozstanie z tobą jest     dla psa bolesne.

3. Wybierz psa zgodnie z własnymi zainteresowaniami , stylem życia oraz warunkami domowymi.

4. Przed kupnem szczeniaka warto odwiedzić kilka hodowli i znaleźć tą odpowiednią, sprawdzoną.

5. Nie kupuj szczenięcia pod wpływem pierwszego impulsu. Pies to nie jest zabawka, którą można po skończonej zabawie odstawić na bok.

6. Nigdy nie kupuj szczenięcia na targowisku (od handlarza), kupując w takich miejscach napędzasz machinę produkcyjną pseudohodowców i przyczyniasz się do zapełniania schronisk niechcianymi psiakami.

7. Nie kupuj szczenięcia bez metryki, po tak zwanych rodzicach rodowodowych (bo rodzice szczeniąt nie spełnili wymogów hodowlanych i najprawdopodobniej posiadają wady , które mogą być przekazane potomstwu).

8. Najlepiej kupuj szczenię bezpośrednio w hodowli gdzie masz możliwość oceny warunków odchowu szczeniąt oraz obejrzenia matki.

9. Nie łaszcz się na niską cenę szczenięcia - pamiętaj, że dobry odchów szczeniąt trochę kosztuje.

10. Daj swojemu psu czas na to by zrozumiał czego od niego oczekujesz.

11. Pies nigdy nie zapomni tego jak go traktujesz.

12. Zanim skarcisz sojego psa , że jest leniwy albo nie chce wykonywać twoich poleceń , zastanów się jaka może być tego przyczyna . Być może psiak nie dostaje właściwego pożywienia. Może za długo przebywał na słońcu, albo może jego serce starzeje się i słabnie.

13. Opiekuj się swoim psem gdy bedzie już stary, w końcu ty też się kiedyś zestarzejesz.

14. Bądź ze swoim psem w trudnych chwilach. Nigdy nie mów: "Nie mogę na to patrzeć" albo "Niech mnie przy tym nie będzie". Dla twojego psiaka wszystko będzie łatwiejsze gdy będziesz z nim.
Pamiętaj, że on cię kocha!